The best Side of konum nasıl atılır

Yayın Tarihi: 4 Ağustos 2022 İnternet ile birlikte hayatımızı en çOkay kolaylaştıran uygulamalardan bir tanesi de Helloç şüphesiz WhatsApp. Bir kişiyi, bir yeri, bir mevkii kolayca bulmamızı sağlayan harika bir özellik olan konum atma özelliği de bu uygulamada mevcut.

iPhone'da konum bilginizi göndermek için; sohbet ekranında metin kutusunun solunda yer alan yukarı Alright düğmesine bastıktan sonra "Konum paylaş" butonuna basın. Açılan ekranda konumunuzu gösteren bir harita ve konumunuza yakın yerlerin listesini görebilirsiniz.

Yaşadvertisementığımız dünyada her an her yerde trajik olaylarla karşılaşabiliyoruz. Bu olaylar karşısında çoğu zaman ne yapacağımızı bilemeden kalakalıyoruz.…

BAŞKA BİR YERİN KONUMUNU HARİTADAN SEÇEREK YOLLAMA ; ( KENDİNİZİ BAŞKA YERDE GÖSTERME OLARAK DA KULLANILABİLİNİR) konum sekmesi açıkken arama yerindeyken harita sol üstte etrafı kesik kare işaretine basarsanız harita büyür ve kırmızı navigasyon noktası çıkar ekranı sağa sola kaydırarak navigasyon imlecini istediğiniz yere getirip üstünde çıkan bu konumu gönder’e basarak oranın konumunu yollayabilirsiniz…

En çok kullanılan haberleşme uygulamalarından bir tanesi WhatsApp’tır. Uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi konum paylaşımının yapılabilmesi. Konum paylaşımı, kişilerin mevcut ve yakındaki konumlarını almanıza gardenımcı olur.

Bu sayede biz hareket ederken konum anlık olarak güncellenip karşıdakine yansıyor ve gönderdiğimiz kişi bizi hareketli olarak görebiliyor. Peki telefondan konum nasıl atılır?

Your browser isn’t supported any longer. Update it to obtain the greatest YouTube knowledge and our most current characteristics. Learn more

Konum atma işlemi, akıllı cihazın, üzerinde bulunduğunuz uydunun bulunduğunuz konum nasıl atılır yeri tespit etmesi ve bu adresi yollamak istediğiniz kişiye göndermenizi sağlar. Bu sayede konumunuzu paylaştığınız kişi, elindeki akıllı cihazın navigasyonu sayesinde sizi kolayca bulabilir. Bu durum özellikle daha önce hiç gitmediğiniz ve yabancısı olduğunuz bir yere giderken çAlright işe yarar.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin mutlaka cihazın konum ya da GPS özelliğinin açık olmasına dikkat edin. Ayrıca internete bağlı olup olmadığınızı da kontrol edin. Aksi halde konum paylaşımı yapamazsınız.

Teknolojinin gelişmesi ile haberleşme, iletişim ve ulaşım çok daha kolay hale geldi. Özellikle gitmek istediğimiz şehir veya bölgeler veya en yakınımızdaki ATM veya hastane gibi adreslere ulaşmak akıllı telefonlar veya uygulamalar sayesinde dilemma olmaktan çıktı.

Konum atma her telefonda bulunan ve hayatımızı oldukça kolay hale getiren bir özellik. Bulunduğumuz mevcut konumu başkalarıyla paylaşmak istediğimizde, çoğunlukla bunu kullandığımız haritalar uygulamasından yapmaya çalışırız.

Telefondan konum atma işlemini, elinizdeki akıllı cihazın, üzerinde bulunduğunuz adresi uydu aracılığıyla tespit edip, bu adresi bildirmek istediğiniz insanlara yollamanıza olanak sağlayan bir işlem olarak kısaca tanımlayabiliriz.

Farklı cihazlarda konum atma şekilleri değişiklik gösterebilir. iPhone ve Android cihazların yanı sıra Samsung telefonlarda konum atma şekilleri şöyledir;

Instagram, bir akıllı telefondan fotoğraf ve movie paylaşmak için yapılmış bir sosyal ağ uygulaması. Fb veya Twitter’a benzer şekilde Instagram hesabını oluşturan herkesin bir profili ve haber kaynağı vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *